Reklamlar
Gündem

Mehmet Muş Kimdir 2021?

Reklamlar

21 Nisan 2021 gecesi Ticaret Bakanı olarak atanan Mehmet Muş kimdir? Mehmet Muş nerelidir? Mehmet Muş Nereden mezun olmuştur gibi tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mehmet Muş Kimdir ve Hayatı?

Mehmet Muş Kimdir? 1 Mayıs 1982 yılında Trabzon Sürmene’de doğan Mehmet Muş 2011 yılına kadar Ak Parti gençlik kolları başklanlığı görevini yürütmekteydi. 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul Milletvekili seçilerek 28 yaşında meclise girmiştir. Genç yaşında meclise girmek gibi bir başarıyı elde ettikten sonra Ak Parti’nin grup başkan vekilliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur. 21 Nisan 2021 tarihinde gece yarısı yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile de Ticaret Bakanı olarak atanmıştır. Bakanlık görevine başlaması ile birlikte milletvekilli görevi ortadan kalkmıştır.

Mehmet Muş Nerede Doğmuştur?

Mehmet Muş 1 Mayıs 1982 yılında Trabzon-Sürmene’de doğmuştur.

Mehmet Muş Burcu Nedir?

1 Mayıs 1982 doğumlu olan Mehmet Muş Boğa Burcudur.

Reklamlar

Reklamlar
Mehmet Muş kimdir
Ticaret Bakanı Mehmet Muş

Mehmet Muş Nerelidir?

Kabinenin ve devlet yönetiminin bir çoğu gibi Karadeniz kökenli olan Mehmet Muş Trabzon Sürmene doğumludur. Soyadından dolayı Muşlu olduğu düşünülse de aslen Trabzonludur.

Mehmet Muş Nereden Mezundur? Nerelerde Okumuştur?

Mehmet Muş, lisans eğitimini Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesinde tamamlamıştır. Bu üniversitenin İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans eğitimi için ABD’ye gitmiş ve Washington State University’de Ekonomi alanında yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönerek Marmara Üniversitesinde Tarihi Anabilim Dalında dokorasını yapmıştır.

Mehmet Muş Doktora Tezi Nedir?

Mehmet Muş’un dokotora tezi “Demokratikleşme ve ekonomik kalkınma arasındaki ilişki: Hâkim parti etkisi “dir Tezi okumak için tıklayabilirsiniz.

Mehmet Muş Twitter Adresi

Ekim 2010 yılından beri aktif bir twitter kullanıcısı olan Mehmet Muş’un twiter adresi @mehmedmus dir

Mehmet Muş İş Tecrübesi Nedir

Mehmet Muş, milletvekili olmadan önce Çalık Holding de bütçe uzmanı olarak çalışıyordu. Çalık Holding de çalıştığı dönemde Maliye ve Hazineden Sorumlu Eski Bakan Berat Albayrak ile birlikte çalışan Mehmet Muş, Berat Albayrak’a yakın kişilerdendir.

Mehmet Muş Youtube Videoları

Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu