Reklamlar
GündemMagazinYemek

Danilo Zanna Kimdir? 2022

Reklamlar

Danilo Zanna Kimdir ve Kaç Yaşındadır?

Ünlü chef’in yaşı tüm sevenleri ve takipçileri tarafından çok merak edilmektedir. Danilo Zanna 1982 yılında İtalya’nın Toskana bölgesinin Prato kentinde aşçı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 15.04.1982 tarihinde İtalya’da doğmuştur ve 38 yaşındadır.

Danilo Zanna Kimdir ve Hangi Burç?

Ünlü chef 15 Nisan 1982 doğumlu ve koç burucdur.

Danilo Zanna’nın YouTube Hesabı Nedir?

Ünlü chef YouTube hayatına 4 Nisan 2019 tarihinde başlamıştır ve 400 B aboneye sahiptir. Diğer sosyal medya hesaplarını uzun süredir aktif kullansa da YouTube hayatına 2019 yılında katılmıştır. YouTube hesabında da bir çok tarifleri ve tarif videoları bulunmaktadır. YouTube kanalı.

Danilo Zanna’nın Instagram Hesabı Nedir?

Ünlü chef uzun süredir ınstagramda da paylaşım yapmaktadır ve ilk sosyal medya kullanıcılığına da ınstagram hesabından başlamıştır. 1.9 Milyon takipçisi bulunan Danilo Zanna, 24 Haziran 2013 tarihinden itibaren paylaşım yapmaktadır. Instagram adresi.

Reklamlar

Danilo Zanna’nın Twitter Hesabı Nedir?

Ünlü chef ınsatgram hesabını açtıktan sonra da twitter hesabını açmıştır. Ocak 2014 tarihinden itibaren twitter hesabını kullanmaya başlamıştır. Ünlü şef’in twitter da ise 95.2 bin takipçisi bulunmaktadır. Twitter adresi.

Reklamlar

Danilo Zanna Kimdir ve Nerelidir?

Ünlü chef’in nereli olduğu da yaşı gibi sevenleri ve takipçeleri tarafından çok merak ediliyor… Ünlü şef Danilo Zanna, İtalya’da doğmuştur ve İtalyan kökenlidir.

Danilo Zanna’nın Aile Üyeleri Kimlerdir?

Eşi: Tuğçe Zanna’dır.

Annesi: Emillia Zanna’dır.

Babası: Armando Zanna’dır.

Oğlu: Zeno Tibet Zanna’dır.

danilo zanna kimdir
Danilo Zanna ve Ailesi

Danilo Zanna Kimdir ve Nerede Yaşıyor?

Ünlü chef Danilo Zanna İtalya’da doğmuştur ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Danilo Zanna’nın Kariyeri

Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. Bir süre sonra İtalyan mutfağında hünerlerini sergileyen Danilo Zanna, İtalya’da Gastronomi okudu. Aileden gelen aşçılık bilgisini çok ünlü İtalyan şeflerle çalışarak pekiştiren Danilo Zanna, İtalyan mutfağı hakkında uzmanlaştı. Seyahat amaçlı geldiği Türkiye’de aşkı bulunca burada kalmaya karar verdi. 2012 yılında evlenen Danilo Zanna, Türk yemekleri ile yakından ilgilenen ve bu yemek kültürü üzerine kariyer yapmak isteyen Danilo Zanna İtalya’da ki kariyerini tamamen bırakarak Türkiye’ye yerleşti. Türkiye’ye yerleşmesinin hemen akabinde bir restoran açan tecrübeli şef sonrasında televizyonlarda boy göstermeye başladı. Program yaptığı ilk kanal, Kanal Türk ve bu kanalda TV şefliği yapmaya başlayarak kariyerine şöhret basamaklarını da eklemiş oldu. Daha sonra ATV Kanalına transfer olan Danilo Zanna’nın tanınmaya başlandığı ilk televizyon programı “Zahide ile Hayata Yetiş” adlı program oldu. Danilo Zanna, Zahide Yetiş’in programında şeflik yapmaya başladı. 

Ünlü şef Danilo Zanna, bu dönemde Planet Mutfak Kanalında kendi programı olan “İtalyan İşi” adlı programı hazırlayıp sunmaya başladı. Danilo Zanna, İstanbul’ un en kalabalık semtlerinden olan Mecidiyeköy‘de “The Pizza Co” Restoranını açtı. Türkiye’de restoran zincirlerini hızla büyüten Danilo Zanna aynı zamanda kariyerine Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitute’de ayda bir kere olmak üzere her ay İtalyan yemekleri workshopu hazırlamakta ve ayrıca Üniversite de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ünlü şefin Türkiye genelinde tanınmasını sağlayan ve popülerliğini arttıran program ise;

2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” isimli canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu ile beraber sunmaya başladı. Türkiye’de hayatını sürdüren, farklı milletlerden kalabalık bir grup kişiler ile her konudan bahsedilen bir programdı. Bu programda sempatikliği ile daha fazla dikkat çekmeye başladı. Aksağanlı Türkçe’si ile ilgi uyandıran Danilo Zanna birçok farklı projede boy gösterdi.

Ünlü chef Danilo Zanna, Derya’nın Dünyası, İtalyan İşi, Elin Oğlu, Aşk Zamanı, İyi Fikir, Görümce, Lezzetin Şarkısı, Lezzet Akademisi gibi projelerin içerisinde yer aldı.

Ayrıca “Bir İtalyan, bir Hollandalı 20 şehir, 20 farklı AB projesi” sloganıyla yola çıkan, Avrupa’dan Anadolu’ya Lezzetler programında Wilco van Herpen ile birlikte Türkiye’nin farklı illerini gezdi. Danilo Zanna MasterChef üyeliğini yaparken aynı anda hala NTV ekranlarında yayınlanmakta olan Lezzetin Şarkısı adlı yemek programını hazırlayıp sunuyor.

Kariyerinde hem aşçılık, hem TV şefliği, hem Üniversite de danışmanlık ve restaurant işletmek olan Chef Danilo Zanna “ asla yorulmadığını” dile getiriyor.

Danilo Zanna’nın Boyu ve Kilosu Nedir?

Ünlü fenomenin en çok merak edilen sorularından boyu ve kilosu da çok merak ediliyor. 1.81 boyunda ve 79 kilodadır.

Danilo Zanna’nın Saç Rengi ve Göz Rengi Nedir?

Ünlü YouTuber fenomenin en çok merak edilen sorularından saç rengi ve göz rengi de çok merak ediliyor. Koyu kahverengi saçlı, kahverengi gözlü olduğu bilinmektedir.

Danilo Zanna’nın Kitapları

  • DANILO İLE MUTLU TARİFLER – 2020
danilo zanna kimdir
Danilo Zanna’nın İlk Kitabı

Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu