Site icon AZO Medya

Kova Burcu 2023

Kova Burcu 2021 22 Ocak / 19 Şubat tarihleri arasında doğan entelektüel, hümanist, neşeli ve mutlu insanların burçlarıdır. Zodyak’ın en havalı burcunu Birlikte daha çok inceleyelim?

Elementi: Hava         

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Uranüs

Rengi: Mavi yeşil

Taşı: Akuamarin

Günü: Cumartesi

Anahtar kelime: Farklı olmak

Şifre: Yenilikçi, orijinal olmalı ve sosyal değişimi sağlamalıyım.

İlke: : Değişim

Bedende temsil ettiği bölge: Ayak bileği, kan dolaşımı

Anlaştığı burçlar:  İkizler, Terazi, Aslan

Anlaşamadığı burçlar: Yengeç, Boğa, Koç

Olumlu yönleri: İnsancıl, öğretici, özgürlükçü, yenilikçi, modern, farklı, sıra dışı, zeki, akıllı, tarafsız, sosyal

Olumsuz yönleri: Asi ruhlu, başkaldıran, huzursuz, iğneleyici, sert çıkışlar yapabilen, duygusuz görünebilen

Kova Burcu 2021’de Neler Bekliyor?

Kova Burcu 2021 yılından itibaren yıldızlaşacak burçtur. Artık insanlar Kova burçlarının Dünya’ya baktıkları gibi bakacaklar. Kova burçlarının en mustarip olduğu konu “insanlar beni anlamıyor” du. Artık kimseye kendilerini anlatmak zorunda kalmayacaklar. İnsanlar zaten öyle olmak zorunda kalacak. Bakalım ünlü astrolog Hande Kazanova neler anlatacak?

Kova Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Dâhilerin burcu olan kovalar her hareketleriyle diğer burçlardan ayrılır. Herkes ile çok çabuk iletişim kurabilirler. Genellikle tarafsız ve objektif inşalardır. Kendilerine has idealleri vardır ve bu idealler için her şeyi yaparlar ancak bu idealleri yapamayacakları anlarlarsa kendilerini toplumdan dışlayabilir ve içine kapanabilirler.  

Kova burçları sağduyulu, insancıl, arkadaş canlısı, uyumlu, içten ve sevgi dolu olmalarıyla hemen fark edilebilirler. Özgür ruhları nedeniyle kafasına estiği gibi davranabilirler bu nedenle de ne zaman ne yapacaklarını kestirmek pek mümkün olmayabilir.

Kova burçları güçlü bir iradeye sahiptirler. Kafalarında planladıkları hedeflerine ulaşmak için azimle, yorulmadan ve vazgeçmeden çalışırlar. İdealisttirler, kendini ait olduğu grubun mutluluğuna adayabilirler. Bu nedenle çok fedakâr olabilirler. Öncelikle amacı fedakârlık olmasa da kolektif düşünceleri nedeniyle gerektiğinde fedakârlık yapmaktan çekinmezler.

Bağımsızlığına düşkün yapıları nedeniyle asi ruhlu olurlar. Toplum içinde tabu olarak gördükleri her şey onlar için yıkılması gereken engellerdir. Ütopik fikirleri vardır ve bu fikirler için de savaşmak çekinmezler. Çok zeki oldukları için bu savaşlardan, çatışmalardan zarar görmeden kurtulurlar.

Grubunuzda ya da ailenizde radikal fikirleri ile öne çıkan, ilerici düşünce yapısına sahip birileri varsa muhtemelen kova burcudur ya da kova burcunun etkisindedir. Bu özelliklerinin yanı sıra ikili ilişkilerinin temelinde iyi niyet, sevgi ve içtenlik vardır. Herkesin derdine ortak olur, insanlara yardımcı olabilmek için çabalar ve topluma yararlı olmaya çalışırlar. Çoğu zaman bu özellikleri de su istimal edilir. Çünkü fikir insanı olan kovalar küçük çıkarlar için insanların kötü olacağını düşünemezler.

Kova Burcu 2021 de Aşk Hayatı Nasıl Olacak?

Kova Burcu 2021: Aşk, onlar için çok karmaşık bir histir. Aşk akılla kontrol edilemez ve hayatlarının her anını akılla yöneten kova burçları için bu durum kabul edilmez. Bu nedenle kovalar aşktan korkabilirler. İlla âşık olacaksa da arkadaş, dost olabileceği birisi ile birlikte olurlar. Çünkü onlar için arkadaşlık ve dostluk aşktan daha mantıklıdır.

Aşk kova burcu için korkutucu olsa da kova burcuna aşık olan insanlar için de bir o kadar iyi bir histir. Kıskanmayan, sıkmayan, neşeli ve komik biri ile aşk yaşamak eğlencelidir fakat her an elinden kayıp gideceği hissi ile yaşamak da zor olacağı için kovalar için ilişkiler genellikle kısa süreli olur. Bu nedenle çok çapkın bir burç olduğu düşünülür. Aslında sorun sadakat değil de özgürlüktür. Bir kova burcu özgürlüğünü tehlikede hissederse muhtemelen terk edecektir. Yani kısaca kova burcu ile ilişki yaşayacak kişi onun kafasında biri değilse ilişki yürümez.

Kova Burcuna Uygun Meslekler Nelerdir?

Kova burçları entelektüel, idealist, yenilikçi ve teknolojiye yatkındırlar. Matematiğe ve Müziğe ise tutkundurlar. Bir şeyleri keşfetmenin verdiği heyecanı kovalayan kâşiflerdir. Sürekli yeni bir şeyler arayışında olurlar. Bu bazen yeni bir fikir, bazen de hiç kimsenin görmediği yerlerdir. Bir diğer önemli özellikleri insanlığa ve topluma faydalı olmaktır. Bu nedenle yapacakları işlerde bunlara uygun olmalıdır.

1.Politika

Bana göre Kova burcunun yapması gereken bir numaralı iş politikadır. İnsanlığa ve topluma hizmet etmek isteyen Kova Burcu İnsanlarının yöneteceği bir dünya çok daha güzel olabilirdi. Bu fikri desteklemek gerekirse ABD’yi ABD yapan üç devlet başkanın ikisi (Roosevelt, Lincoln) Kova Burcu, üçüncüsü olan George Washington ise Kova burcunun hemen bitiminde doğması tesadüf değildir sanırım.

2. Bilim İnsanı

İnsanlığa faydalı olmak isteyen, yeni keşiflere meraklı olan Kova Burçları tabi ki bilime ve insanlığa hizmet etmek isteyeceklerdir. Dünyanın ilk pilini bulan Alessandro Volta, ilk ampulü bulan Edison, dünyanın güneş etrafında döndüğünü bulan Galileo ve aykırı fikirleriyle tüm dünyayı değiştiren evrim teorisinin mucidi Charles Darwin gibi önemli bilim insanları Kova Burcudur.

3.Yazar 

Her zaman ütopyaların peşinde koşan, radikal fikirlerin insanı olan Kova Burçları tabi ki muhteşem yazarlar olacaktır. Entelektüel birikimlerini, uç fikirlerini, özgür düşüncelerini aktarabileceği eserler hem onları motive eder hem de insanlığa hizmet fikrini desteklemiş olur. Şimdi sizlere birkaç yazar ismi söyleyeceğim ve sizler de biraz olsun edebiyattan anlıyorsanız bu yazarların ne kadar farklı bir dünyaları olduğunu anlayacaksınız. Jules Verne, Virginia Woolf, Charles Dickens bu yazarların hepsinin ortak özelliği edebiyat alanında yeni bir çığır açmış olmalarıdır.

4. Müzik

Kova Burçlarının ne kadar entelektüel olduklarından bahsetmiştik. Bu entelektüel yapıları müziğe olan bağlarını da güçlendirmiştir. Bir kova için müzik dinlemek sadece müzik dinlemek değildir. Onlar için şarkılar hayatlarının sanki bir parçasıdır. Dinledikleri şarkılarda hayatlarından kesitler bulurlar ve yaptıkları müziklerde de bunları insanlara aktarırlar. Kova Burcunu tanımlayan müzisyen dendiğinde aklıma ilk gelen kişi Bob Marley oldu ve burcunu kontrol ettiğimde gerçekten Kova Burcu olduğunu gördüm. Türk olarak ise ilk gelen isim Candan Erçetin oldu. Bunların yanı sıra Mozart, Schubert gibi klasik müziğin önemli isimleri de Kova burcudur. Pop müzikte ise Ajda Pekkan, Serdar Ortaç, Shakira gibi büyük kitlelere hitap eden sanatçılar da Kova Burcudur.

5. Öğretmenlik

Entelektüel birikimleri, farklı düşünce yapıları, özgür hayat biçimi, insanlığa hizmet ülküsü bu derece yüksek olan kovalar için en ideal mesleklerden bir tanesi de öğretmenliktir. Bir kova burcunun öğrencisi olmak büyük bir şanstır. Öğretmek konusunda çok maharetli ve isteklidirler. Bu nedenle öğretmen olan kovalar geleceği yetiştirdikleri için kişisel tatminleri çok yüksektir.

Exit mobile version