Reklamlar
Diğer

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2021-2022

Reklamlar

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Eğitim dili İngilizcedir.  Hukuk bölümündeki, Türk Hukuk Sistemi ile ilgili dersleri Türkçe olarak görürler. Ayrıca Hemşirelik Fakültesi’nde Hemşirelik Programı Türkçe eğitim verilmektedir.
Vehbi Koç Vakfı tarafından 1993 yılında kurulan Üniversite de servis, anlaşmalı olduğu özel bir şirket tarafından sağlanmaktadır. 2003 yılından itibaren lisansüstü öğrencilere birer dizüstü bilgisayar verilmektedir.

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri (2021-2022)

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri,

  • Tüm programlar KDV dahil: 136.500 TL
  • Tıp Fakültesi KDV dahil: 187.700 TL
  • Yabancı Dil Hazırlık Programı Ücreti: 136.500 TL’ dir.
istanbul koç üniversitesi eğitim ücretleri

İstanbul Koç Üniversitesi Destek Bursu Programı (KUDEB)

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, 2021- 2022 eğitim yılı itibariyle öğrencilerimize üniversite sınavı ile belirlenen öğretim ücreti muafiyetine ek olarak sağlanan yurt, eğitim ve kitap desteklerinin dağıtılması ihtiyaç temelli olarak yeniden şekillendirilmiştir. 2021- 2022 eğitim yılında, Yükseköğretim Kurumları sınavı (YKS) ile öğrencilerin yerleşebileceği iki temel burstan (Tam Burs ve %50 Burs) biri olan % 100 Tam Burs, eğitim ve öğretim ücretinden muafiyeti ifade eder. Buna göre Üniversitemize % 100 Tam Burs ile yerleşen öğrencilerimiz Koç Üniversitesi Destek Bursu Programı(KUDEB) kapsamında verilen ihtiyaç burslarından bir veya birkaçını alma hakkına sahip olabileceklerdir.

KUDEB Programı’na başvuru için öğrencilerden istenen tüm belgeler gizli tutulacaktır ve yalnızca KUDEB Programı değerlendirmesinde kullanılacaktır.

İstanbul Koç Üniversitesi Başarı Bursları

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, %100 Burs (Tam Burs)

Reklamlar

Koç Üniversitesi’nin Tam Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs eğitim-öğretim ücretinden muafiyet sağlar. Tam Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere yurtlarda ücret ödemeden kalma olanağı, aylık masraflara katkı ve ders kitabı giderlerine katkı ihtiyaca bağlı olarak ve Üniversitenin düzenlemeleri dahilinde devam etmek üzere sağlanabilir. İhtiyaç dahilinde yapılacak başvurular tercih döneminden başlayarak değerlendirilir. (KUDEB Programı’nı inceleyiniz.)

Reklamlar

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, %50 Burs (Destek Bursu)

Koç Üniversitesi’nin %50 Burslu programına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs eğitim-öğretim ücretinin yarısını kapsar.

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Şehit Çocukları Bursu

YKS sonucunda Koç Üniversitesi’nin burssuz ve %50 burslu programlarından birine girme hakkı kazanan ve daha önceki yıllarda Türkiye’de bir lisans programına yerleştirilmemiş olan şehit çocukları Tam Burslu olarak kabul edilir.

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Öğrenci Dekanlığı Çalışan Öğrenci Programı

Koç Üniversitesi öğrencilerine, üniversitenin çeşitli bölümlerinde yarı zamanlı çalışarak deneyim ve gelir elde etme imkânı da sunar.

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Kitap Bursu

KUDEB bursu kapsamında da limitli/limitsiz kitap bursu verilmektedir.

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, GSB Sporcu Bursu

GSB Sporcu Bursu ile ilgili ayrıntılı bilgiye burslar koordinatörlüğü adresinden ulaşabilirsiniz. GSB Sporcu Bursu için 0212 338 37 72 no’lu telefon üzerinden de ulaşabilirsiniz.

!BİLGİLENDİRME!

Burslu öğrencilerin mezuniyetten sonra Koç Topluluğu şirketlerinde çalışma zorunluluğu yoktur.

İstanbul Koç Üniversitesi Lisans Eğitim Ücreti

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Koç Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2021-2022 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil 136.500 TL’dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil 187.700 TL’dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil 136.500 TL’dir. Eğitim-öğretim, yurt ücretleri ve burslar her yıl Mütevelli Heyeti tarafından, maliyet artışları ile o yılın Üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. 2021-2022 eğitim yılı ücretinin, eğitimin, yetkili kamu kurumlarınca COVID-19 sebebiyle alınacak kararlar çerçevesinde, kısmen veya tamamen uzaktan verilmesinin gerekebileceği ve salgına karşı alınacak tedbirler sebebiyle kampüsteki hizmetlerin sınırlı olarak sunulabileceği göz önüne alınarak, yeni girişli öğrenciler bakımından 136.500 TL, 2020 ve öncesi girişli öğrenciler bakımından 131.300 TL olarak belirlenmesine; 2019 ve öncesi girişli öğrenciler akımından ise 2020 girişlilerle aynı oranda artış uygulanmasına karar verilmiştir.

Yıllık öğrenim ücreti Güz ve Bahar yarıyıllarındaki dersleri kapsar ve ücretlerin yarısı Güz Yarıyılı başında, geri kalanı Bahar Yarıyılı başında ödenir.

Lisans eğitim ücreti yemek, yurt, kitap ve ulaşım giderlerini kapsamaz.

Kampüsler;

  • Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü
  • Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü
  • Koç Üniversitesi Batı Kampüsü

İstanbul Koç Üniversitesi Kampüsler Ve Adresleri

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü

İstinye Mh., Çayır Cd. No:65, Sarıyer/İstanbul

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü

Rumelifeneri, Koç Ünv. No:117, Sarıyer/İstanbul

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Koç Üniversitesi Batı Kampüsü

Zekeriyaköy, Sarıyer/İstanbul

İstanbul Koç Üniversitesi İletişim Bilgileri

İstanbul Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Koç Üniversitesi’nin iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tel: 0212 338 1000 | Faks: +90 212 338 1205

[email protected]

istanbul koç üniversitesi eğitim ücretleri

Başka Bir Üniversite İle İlgili Yazımızı Okumayı Unutmayınız!

Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu