Site icon AZO Medya

Instagram Keşfete Düşme Nedir? 2022

Instagram Keşfete Düşme Nedir?

Instagram Keşfete Düşme Nedir? Instagram, günümüzde kullanılan en yaygın sosyal medya araçlarından birisi. Özellikle gençler tarafından kullanılan Instagram, 1 milyar kullanıcıyı geçmiş durumda. Bu sebeple bazı insanlarda popüler olma iç güdüsü ortaya çıkıyor. Bu popülaritenin hem beğeni hem de takipçi konusunda olduğu aşikar. Bu popüler olma duygusunun, çevredeki insanlardan ya da takip edilen hesaplardan kaynaklandığını da söyleyebiliriz. Instagram keşfet ise sizi bir anda popüler yapabilmektedir.

Instagram Keşfet Nedir?

Instagram Keşfete Düşme Nedir? Instagram keşfet, ilginizi çeken ve popüler olan gönderileri gösteren bir bölümdür. Kısacası, anlık olarak etkileşimi çok olan fotoğrafları, videoları, konuma göre hikayeleri ya da kullanıcıların paylaştığı hikayeleri gösteriyor. Ayrıca bu bölüm, takipçi sayınızın artmasına ve hesabınızın popüler olmasına da katkı sağlayabiliyor.

Instagram Keşfet Bölümüne Nasıl Çıkılır?

Instagram Keşfete Düşme Nedir? Instagram keşfet bölümüne çıkmak için belli başlı konularda bir adım önde olmanız gerekiyor. Kısacası belli bir takipçi kitlesine ve beğeni oranına sahip olmanız gerekmektedir.

Adım Adım Keşfete Çıkma

Instagram Keşfete Düşme Nedir?

1- Takipçi Sayınızı Arttırın

Instagram keşfete düşmek için, önce bir miktar takipçi sayısına ve beğeni sayısına ulaşmanız gereklidir. Yeni açılan hesapların, takipçi miktarı düşük olan ya da gerçek olmayan hesapların keşfete çıkma ihtimali de azdır. Takipçi sayınızı yükselterek ınstagram keşfete giden yolda ilk adımı atmış olursunuz.

2- Uyumlu Gönderiler Hazırlayın

Paylaştığınız videolar ve görseller için uyumlu filtre tercihlerine dikkat edin. Böylece hedef kitleden gelen beğeni ve yorumlarda artış elde edersiniz. Bu sayede dikkat çeker ve gönderilerinize olan ilgiyi arttırabilirsiniz.

3- Konum Bildirin

Paylaşımlarınızda konum paylaşmak oldukça önemli yere sahiptir. Fotoğrafın nerede çekildiğini, etkinliğin nerede yapıldığı ya da gönderinin hangi bölgeyi hedeflediğini bildirin. Böylece konumlar kısmında da gönderinizi listeleyebilir ve ekstra bir etkileşim elde edebilirsiniz.

Konumla ilgili bir püf nokta paylaşalım. Yeni bir instagram hesabınız var diyelim. Eğer gönderide konum paylaştıysanız keşfet bölümüne konum ve çevresi ile alakalı gönderilerin arasında yer alabilirsiniz.

4- Hashtagleri Kullanın

Keşfete çıkma amacıyla kullanılacak hashtagler, en etkili taktiklerden biridir. Etiketler sayesinde daha fazla takipçiye ulaşma şansınız artar. Instagram ’da etiket kullanımı konusunda şunlara dikkat etmelisiniz;

5- Keşfet Algoritmasını Avantaja Çevirin: Paylaşım Zamanı

Instagram ’da keşfete düşmek için yapılacak en önemli şey, hızlı etkileşim almaktır. Paylaşımınızın ilk 1 saat içinde beğeni ve yorum alması çok değerlidir.

Hedef kitleninizi ınstagram ‘dan aktif olduğu saatleri öğrenin ve paylaşımlarınızı bu saatlerde yapın. İşletme hesabına sahipseniz kullanıcılarınızın aktif olduğu saatlere oradan ulaşabilirsiniz.

Paylaşım yaptığınız içeriğe uygun sayfaları ve rakiplerinizi analiz edip paylaşım yaptıkları saatler konusunda fikir edinebilirsiniz.

Paylaşımlarınızı sık yapmaya çalışın ve ınstagramı aktif kullanmaya özen gösterin.

6- İlgi Çekici Paylaşımlar Yapın

Gönderileriniz ne kadar ilgi çekici olursa, o kadar yorum, kaydetme, paylaşım, beğeni ve yorum alacaksınız. İçeriklerinizi kaliteli şekilde tasarlayın, Böylece ınstagram keşfete giden kapılar açılmış olur.

7- Instagram Keşfet İçin Hile Yapmaya Çalışmayın!

Instagram keşfete düşme hilesi, ınstagram keşfet hilesi gibi şeylere itibar etmeyin. Ücretli satın alınan takipçi, beğeni izlenme ya da yorumların gelip geçici ve faydasız olduğunu unutmayın.

Instagram algoritması hile yapmaya çalışan hesaplar için büyü cezalar uygulamaktadır. Sosyal medya platformlarının büyükleri karşısında 50 – 100 TL’ye alınan takipçi ve beğenilerin sizi keşfete düşürmesi mantıklı mı? Öyle olsa onlar yapmaz mıydı?

8- Gönderilerinize Süslemeler Yapın

Instagram keşfette kullanıcıların ilgi alanlarına göre gönderiler çıkarılıyor. Instagram algoritması gönder içeriğini algılayabiliyor.

Örneğin; doğa fotoğrafı beğenen biri keşfette doğa gönderileri görmeye başlar. Yani siz de içeriklerinize bu tür hedef kitlenizin ilgisini çekeceği öğeler ekleyebilirsiniz. Doğa fotoğrafı ile ilgilenen hedef kitlenizin odağını kendi gönderiniz üzerine çekebilirsiniz.

9- Açıklamaları Unutmayın

Gönderilerinizin açıklamasını boş bırakmamaya çalışın. İçeriğin ne ile alakalı olduğunu anlatın. Fakat ınstagram keşfete düşmek için açıklama kısmına hashtag ile doldurmayın. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi etiketleri yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

10- Kaydetmelerini Sağlayın

İnsanların sürekli ihtiyaç duyacağı, ya da bir gün lazım olacağını düşündüğü içerikler paylaşın. Böylece gönderileriniz kaydedecekler. Dolayısıyla siz de keşfete çıkacaksınız.:))

11- Paylaşmalarını ve Etiketlemelerini Sağlayın

Takipçileriniz, içeriğinizi özel mesaj olarak arkadaşlarına gönderebilsin. Ya da takipçilerinin görmesi için yorumlarda onları etiketlesinler. Buna teşvik etmeye çalışın.

Mesela yemek gönderilerinde “arkadaşını etiketle borcu olsun” akımı çok moda. Ya da gönderilerde “Bu sen dediğin 3 arkadaşını etiketle” gibi açıklamaları çok görüyoruz. Bu gibi yönlendirici çağrılar insanlarda zorunluluk hissine sebep olur. Bu sayede daha kolay etkileşim alabilirsiniz.

12- Yorumlaşmayı Dikkatli Yapın

Üyeler, takipçiler ya da sayfalar ile birbirinize yorum yapıyorsanız, şuna dikkat edin,

Instagram artık emojili, 1-2 kelimelik yorumları spam olarak değerlendiriyor, yok sayıyor. Bu sebeple yorumlarınızın en az 3-4 kelimelik ve emojili olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

13- Videolar ve İçerikler Çok Önemli

Video içeriklerin keşfete çıkma ihtimali bir tık daha yüksektir. Instagram video gönderilerine oldukça değer veriyor. Özellikle yeni çıkan IGTV kısmı ile hesabınıza büyük miktarda etkileşim çekebilirsiniz.

Uzun IGTV videolar ınstagram algoritması tarafından artı not alıyor. Bu yüzden sadece görsel değil, video içeriklerine de ağırlık verin. Bu sayede ınstagram ‘ın hesabınıza olan ilgisini arttıracak ve gönderilerinizi kısa sürede keşfette göreceksiniz.

14- Paylaşımdan Sonra Neler Oluyor?

Gönderi paylaştığınız zamandan itibaren instagram içeriğinizi inceliyor. İlk bir saat içinde alınan etkileşimler çok değerli. İlk satte alınan etkileşimlere bakarak, kalan saatlerde daha çok kişiye gösteriliyor.

Mesela ınstagram’ı çok aktif kullanmayan biri, ana sayfasında hep yüksek takipçili hesapların paylaşımlarını görür. Eğer sık sık kullansaydı diğer paylaşımları da görebilirdi.

15- Instagram Hesabınızda Fazla Değişiklik Yapmayın

Hesabınızda çok fazla değişiklik yapmayın. Kullanıcı adı, hesap ismi gibi içerikler kesinleştikten sonra paylaşım yapmaya başlayın. Kararsızlıklar ve sürekli değişiklik yapmak gönderilerinizin keşfete düşmesini zorlaştırabilir.

Instagram ‘da Keşfete Çıkmak Neden Bu Kadar Önemli?

Instagram Keşfete Düşme Nedir? Instagram Keşfet bölümüne çıkmak istememizin 2 ana sebebi vardır;

Bunların dışında ınstagram hesabının popülaritesini arttırmak ve bilinirlik kazanmak isteyen kişiler de bu yarışa katılanlar arasında.

Kimler Instagram Gönderilerini Keşfete Sayfasına Çıkarmak İstiyor?

Instagram Keşfete Düşme Nedir?

Instagram Keşfete Düşme Saatleri?

Instagram Keşfete Düşme Nedir? Instagram keşfete düşme saatleri ile hesabınızda paylaşım yapmak için en uygun vakitti kollayabilirsiniz. Böylece gönderileriniz daha çok beğeni ve etkileşim alacak, ilgi çekecek, gözden kaçmayacaktır. Peki Instagram ’da gönderi paylaşmak için en doğru saatler hangi saatler?

Araştırmalar gösteriyor ki, ınstagram ’da paylaşım yapmak için en iyi doğru saat 09:00 ile 11:00 arasıdır. En kötüsü ise akşam 9’dan sonra ve sabah 06: 00’dan önceki aralıkta yapmaktır. Instagram ’da keşfete nasıl düşülür? sorusunun cevaplarından biri de, bu aralıklarda paylaşım yapmamaktır.

Keşfete Çıktığımızı Nasıl Anlayabiliriz?

Instagram Keşfete Düşme Nedir? Instagram keşfete düşme konusunda çalışmalar yaptıktan sonra, keşfete düştüğümüzü nasıl anlayacağız?
Hesabınızı işletme hesabına çevirmeniz gerekli. Bu sayede erişimin hangi kaynaktan geldiğini öğrenebilirsiniz. Diğer kısmında belirtilen sayı, keşfetten sizi görenlerin sayısıdır.

Instagram İle İlgili Başka Bir Yazımızı Okumayı Unutmayınız!

Tüm sosyal medya ihtiyaçlarınız ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Exit mobile version