Reklamlar
GündemMagazin

Enes Batur Kimdir? 2022

Reklamlar

Enes Batur Kimdir?

YouTube fenomeni olarak tanınan Enes Batur en ünlü Türk Youtuber dır. Soyadını pek kullanılmasa da Sungurtekin’dir. 5 yıldır YouTube de içerik üreticisidir. YouTube de 14,4 Mn aboneye sahiptir. Insatgram da ise 5,2 Mn takipçisi bulunmaktadır. Mayıs 2020 itibarıyla Türkiye’nin en çok aboneye sahip bireysel YouTube kanalının sahibidir. Eğlence, vlog ve challenge türü videolar çekmektedir. Ayrıca bir çok şarkısı ve filmi de vardır.

Enes Batur Kimdir Kaç Yaşındadır?

Ünlü YouTuber fenomoenin yaşı tüm hayranlarının ve takipçileri tarafından çok merak edilmektedir. Enes Batur Sungurtekin, 09.04.1998 tarihinde Antalya’da doğmuştur ve 23 yaşındadır.

Enes Batur Kimdir Hangi Burç?

Ünlü YouTuber fenomeni
9 Nisan 1998 doğumlu ve koç burcudur.

Enes Batur’un YouTube Hesabı Nedir?

Ünlü YouTuber fenomeni YouTube hayatına 18 Kasım 2012 tarihinde başlamıştır ve 11.2 Milyon aboneye sahiptir. Enes Batur, eğlence, vlog ve challenge tarzı videolarla tanınmıştır. YouTube kanalı.

Enes Batur’un Instagram Hesabı Nedir?

Ünlü YouTuber fenomeni uzun süredir YouTube da olsa da ınstagramda da paylaşım yapmaktadır. 3.6 Milyon takipçisi bulunan Enes Batur, 20 Ağustos 2016 tarihinden itibaren paylaşım yapmaktadır. Instagram adresi.

Reklamlar

Enes Batur’un Twitter Hesabı Nedir?

Ünlü YouTuber fenomeni Instagram ve YouTube hesaplarında ne kadar paylaşım yapsa da twitter hesabında da Aralık 2015 tarihinden itibaren twitter hesabında paylaşım yapmaya başlamıştır. 688,414 bin takipçisi bulunmaktadır. Twitter adresi.

Reklamlar

Enes Batur Kimdir ve Nerelidir?

Ünlü YouTuber feneomeninin nereli olduğu da yaşı gibi hayranları ve takipçeleri tarafından çok merak ediliyor… Ünlü YouTuber fenomeni Enes Batur kanalında yayınlamış olduğu bir videoda annesinin Malatyalı, babasının Adanalı olduğuna değinmiş, kendisini de Adanalı olarak tanımlamıştır.

Enes Batur’un Aile Üyeleri Kimlerdir?

Annesi: Arzu Sungurtekin’dir.

Babası: Fatih Sungurtekin’dir.

Erkek Kardeşi: Toygu Berat Sungurtekin’dir.

Kız Kardeşi: Elis Bera Sungurtekin’dir.

enes batur kimdir
Sungurtekin Ailesi

Enes Batur’un Eğitim Hayatı

Ünlü YouTuber fenomeni, ilkokul ve oratokulu Leyla Kahraman Sevim Erentü okulunda okudu. Kepez Anadolu Lisesinde 3 sene okuduktan sonra 4. sene Özel Antalya Final Temel Lisesine geçip oradan mezun oldu. Uluslararası Antalya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmıştır ancak Antalya’daki kaydını dondurarak 2 yıl aranın ardından İstanbul’a taşınarak eğitim öğretim hayatına Nişantaşı Üniversitesi’nde devam etmiştir. YouTube kariyeri gelişince ise yüksek eğitimine Nişantaşı Üniversitesi’nin Sinema ve Televizyon bölümünden devam etmektedir.

Enes Batur Kimdir Nerede Yaşıyor?

Ünlü YouTuber fenomeni Antalya’da doğdu ve İstanbul da yaşıyor.

Enes Batur’un Kariyeri

2017’de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri’nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber Ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri istenildi.  2018’de düzenlenen 5. Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü’nü kazandı. Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 19 Ocak 2018’de vizyona girdi. İkinci filmi Enes Batur Gerçek Kahraman 31 Mayıs 2019’da vizyona girdi. Batur, 2019 yılının Haziran ayında Survivor adlı yarışma programında konuk olarak bir bölümde yarıştı. Enes Batur, Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde bir süre eğitim almış, YouTube kariyeri gelişince ise yüksek eğitimine Nişantaşı Üniversitesi’nin Sinema ve Televizyon bölümünde devam etmiştir.
Nisan ve Mayıs 2020’de Oyuncak Avı adlı kanalın, SocialBlade verilerine göre bir günde 8 milyonu aşkın abone kazanarak Enes Batur’u geçtiği ve Türkiye’nin en çok aboneye sahip bireysel YouTube kanalı olduğuna dair çeşitli haberler yayımlandı. Ancak SocialBlade Enes Batur’un sıralamasını değiştirmedi ve Oyuncak Avı Adlı kanalı ABD menşeli olarak sınıflandırdı.

Enes Batur’un Boyu ve Kilosu Nedir?

Ünlü YouTuber fenomenin en çok merak edilen sorularından boyu ve kilosu da çok merak ediliyor. 1.80 boyunda ve 79 kilodadır.

Enes Batur’un Saç Rengi ve Göz Rengi Nedir?

Ünlü YouTuber fenomenin en çok merak edilen sorularından saç rengi ve göz rengi de çok merak ediliyor. Açık kahverengi saçlı, ela gözlü olduğu bilinmektedir.

Enes Batur’un Şarkıları

Enes Batur’un İlk Şarkısı

Enes Batur’un Oynadığı Filmler?

 • ENES BATUR Hayal Mi Gerçek Mi? – 2018
 • Maşa İle Koca Ayı Sonsuz Arkadaşlık2 – 2018
 • KAFALAR KARIŞIK – 2018
 • ENES BATUR Gerçek Kahraman -2019
Enes Batur’un İlk Filmi

Enes Batur’un Çalıştığı Markalar

 • ETİ
 • P&G
 • ZULA
 • tadelle
 • ASUS
 • hp
 • vodafone
 • first
 • Tencent Games

Enes Batur’un Kazandığı Ödüller

En Başarılı Erkek YouTube Fenomeni- Social Media Awards

En İyi YouTuber- Altın Kelebek Ödülü (Altın Kelebek Ödülü’nün bilinçli bir şekilde ünvan olarak geri alınmasının ardından şuan aramızda olmayan bir takipçisi Furkan’a hediye etti.)

Yılın Sosyal Medya Fenomeni- Altın Palmiye Ödülü

EnBa Nedir?

Enes Batur hayranları tarafından kurulmuş olan ve de onu destekleyen kişilerin ona verdiği isimdir. Çünkü Enes Batur kendi takipçilerine kardeşlerim olarak hitap etmektedir.

Enes Batur’un Aşk Hayatı

Enes Batur, 2017 yılından 2018 yılına kadar Başak Karahan ile sevgiliydi. 23 Mayıs 2019 tarihinde, Damla Aslanalp ile evliliği hakkında haberler ortaya çıktı. Ancak takipçileri Enes Batur’un evlendiğine inanmadı, bunun yeni çıkacak filminin bir reklamı olduğunu düşündüler. Haziran 2019’da, Enes Batur Instagram üzerinden paylaştığı bir videoda aslında gerçekten evlenmediğini açıkladı.

Reklamlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu